Seong-Jin Cho ponownie w Polsce

Seong-Jin Cho Fot. Marta Polańska

Seong-Jin Cho, 21-letni pianista z Korei Południowej, po sukcesie na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina rozpoczął światową trasę koncertową od występu z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, 30 października 2015. Koncertował także we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Paryżu, Amsterdamie, Pekinie, Tokio… 1 marca powróci do Warszawy, gdzie wystąpi z nadzwyczajnym recitalem z okazji 206. rocznicy Urodzin Fryderyka Chopina.

Oszałamiający sukces, jaki odniosła płyta Seong-Jin Cho wydana 6 listopada 2015 roku przez Deutsche Grammophon, sprzedana dotychczas w ilości ponad 110 tyś. egzemplarzy, jak również niesłychane zainteresowanie koncertami Koreańczyka na całym świecie, to najpiękniejsza nagroda, nie tylko dla zwycięzcy, ale także dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina – organizatora Konkursu.

Finałowy występ Seong-Jin Cho zanotował rekordową liczbę wyświetleń na Kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopin (obecnie ponad 3 400 000). Niedługo będziemy mieli okazję ponownie usłyszeć interpretację I Koncertu e-moll op. 11 Fryderyka Chopina, na żywo, w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, gdzie Seong-Jin Cho, 16 i 17 lutego, uświetni Jubileusz 100-lecia tamtejszej Orkiestry, a także na płycie (nagranie z Koncertu Laureatów, 21 października 2015), od 1 marca. W związku z nadzwyczajnym recitalem pianisty w Filharmonii Narodowej w Warszawie będzie miało swoją premierę nagranie Seong-Jin Cho wydane w Błękitnej Serii przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dr Artur Szklener

oraz Dyrektor Festiwalu Chopin i jego Europa Stanisław Leszczyński

podczas Konferencji prasowej w siedzibie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, 20 stycznia 2016

Fot. Marta Polańska

 

Zwycięzcę XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina będziemy mieli okazję usłyszeć także podczas odbywających się w Polsce Chopinowskich Festiwali. Seong-Jin Cho, 5 sierpnia, zainauguruje 71. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, gdzie dał już recitale w 2010 i 2012 roku. 28 sierpnia zagra w Warszawie na Festiwalu Chopin i jego Europa wykonując I Koncert fortepianowy b-moll op. 23 Piotra Czajkowskiego.

Marta Polańska

© 2017 DolceSfogatoMagazine.com. All Rights Reserved. Designed By MARTATELIER.PL