LETNIA AKADEMIA MUZYCZNA - KRAKÓW 2017

W poniedziałek 28 sierpnia rozpoczyna się 19. edycja Letniej Akademii Muzycznej. Inicjatorem jej powstania i dyrektorem artystycznym jest Kierownik Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie prof. Andrzej Pikul.

W bieżącym roku w ramach LAM zajęcia prowadzi 26 wykładowców z Polski i zagranicy. Uczestniczyć w niej będzie  ponad 150 słuchaczy. Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych, w Auli Florianka od środy 30 sierpnia (godzina 19:00) do niedzieli 3 września odbywać się będą koncerty w wykonaniu wyróżniających się uczestników kursów. Ponadto w poniedziałek 28 sierpnia o g. 19:00 w Auli Florianka odbędzie się Recital fortepianowy Piotra Pawlaka - laureata Międzynarodowego Konkursu "Chopin pod Wawelem". W programie L. van Beethoven, F. Chopin, I. Strawiński. Natomiast 29 sierpnia, również o g. 19:00 w Auli Florianka, wystąpią: Małgorzata Kozłowska i Radosław Goździkowski - studenci Akademii Muzycznej w Krakowie, laureaci licznych nagród w konkursach międzynarodowych. W programie J.S. Bach, W.A. Mozart, L. van Beethoven. Wstęp na wszystkie koncerty wolny.

Letnia Akademia Muzyczna na trwałe wpisała się w program działalności dydaktycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, a także odgrywa niebagatelną rolę w życiu kulturalnym Krakowa w końcu sezonu wakacyjnego.

(Informacja organizatorów)

© 2017 DolceSfogatoMagazine.com. All Rights Reserved. Designed By MARTATELIER.PL